פעילות וכושר

[ad#חידון פעילות גופנית]

fitness-motivationSטיפים להתמדה בפעילות גופנית
האם קרה לכם לא פעם שהתחלתם בפעילות גופנית ולאחר זמן מה פרשתם? אם תשובתכם היא חיובית אתם וודאי יודעים שאינכם היחידים… רבים מתחילים בהתלהבות רבה להיות בכושר אולם לא מתמידים, בין אם משעמום או בשל אכזבה מהתוצאות. לפניכם 7 טיפים שיסייעו להגברת המוטיבציה וההתמדה בפעילות גופנית:
קרא עוד…
heat_exerciseSפעילות גופנית בימים חמים
פעילות גופנית המתבצעת במזג אוויר חם גורמת ללחץ נוסף על הגוף. הפעילות הגופנית והחום מעלים את חום הגוף. כדי להתקרר מזרים הגוף יותר דם מתחת לעור וכתוצאה מכך פחות דם מוזרם לשרירים – מה שגורם בין השאר להאצה בקצב הלב. 
קרא עוד…
איזו פעילות גופנית מתאימה לי?
קיימים סוגים שונים ורמות שונות של פעילות גופנית שיעזרו לכם להישאר בריאים. ישנן שלוש רמות מקובלות לפעילות גופנית: קלה, בינונית וקשה. בכל רמה שתבחרו הפעילות מתחלקת לשלושה סוגים: אירובית, חיזוק שרירים, חיזוק עצמות.
קרא עוד…
חלבונים לספורטאי המתבגר
החלבון חיוני לגדילה, אנרגיה ושיקום רקמות. הישגים בספורט תלויים בין השאר בחוזק השרירים, והשרירים בנויים מחלבון. למרות שספורטאים העוסקים באימוני כוח והתנגדות עשויים להזדקק לתוספת קטנה של חלבון, טעות היא לחשוב שבאכילה של יותר חלבונים תוכלו לבנות יותר מסת שריר – פעילות גופנית היא זו שבונה את מסת השריר.
קרא עוד...
נשים בספורט – פעילות אקסטרים ודיאטה
פעילות גופנית היא ללא ספק בריאה ומומלצת לכולם בכל הגילאים . עם זאת, נשים ונערות המתמקדות בשאיפה לרזון עלולות להגזים בפעילות ו/או לאכול פחות מידי. התנהגות זו עלולה לגרום נזק ארוך טווח לבריאותן, ובמקרים קיצוניים אף עלולה לגרום למותן.
קרא עוד… 
פעילות גופנית – לא רק לירידה במשקל
מומחים ממליצים כיום למתבגרים לעשות פעילות גופנית בעצימות בינונית עד גבוהה כשעה בכל יום.
לפניכם הסיבות שעומדות בבסיסה של המלצה זו…
קרא עוד… 
פעילות גופנית בחופש הגדול
פעילות גופנית במזג אוויר חם מכניסה את הגוף ללחץ נוסף, מעבר לפעילות עצמה. הפעילות הגופנית והחום מעלים את טמפרטורת הגוף. הגוף מנסה לקרר את עצמו באמצעות הזרמת יותר דם לעור.
קרא עוד… 
מה אוכלים הספורטאים באולימפיאדה?
ההדרכה הקפדנית והמקצועית בנושא תזונה אותה מקבלים הספורטאים האולימפיים היא אחד הגורמים לחוזק ולכוח הסיבולת העצום שהם מפגינים. אז מה הם באמת אוכלים? התשובה: הרבה!
קרא עוד…
סוכרת ופעילות גופנית
להשגת רמת סוכר מאוזנת בדם – יש תמיד לקחת בחשבון פעילות גופנית. פעילות גופנית מסייעת בשמירה על רמת סוכר רצויה, משפרת את הכושר הגופני ועוזרת למניעת סיבוכים הקשורים לסוכרת בעתיד.
קרא עוד… 
מה לאכול לפני, אחרי ובמהלך פעילות גופנית?
כל פעילות גופנית, ולו הקצרה ביותר, מחייבת אכילה. כמות המזון הנדרשת שונה בין נשים לגברים ותלויה במשך הפעילות, בעוצמתה ובמבנה הגוף של המתאמן.
קרא עוד…
פילאטיס
פילאטיס היא פעילות גופנית המסייעת בגמישות, כוח, סיבולת וקואורדינציה, מבלי להגדיל את נפח השריר. במשך עשרות שנים הייתה פילאטיס הפעילות המועדפת על רקדנים ומתעמלים.
קרא עוד…
חטיפי אנרגיהעוד אנרגיה – חטיפים ומשקאות
המהומה התקשורתית, האם לאכול חטיף אנרגטי?
חסרונות בחטיפים ומשקאות אנרגתיים
איך בוחרים חטיף אנרגטי?
קרא עוד…

מכור/ה למחשב ולאינטרנט?מכור/ה למחשב ולאינטרנט?
מדוע אנו כ"כ אוהבים אינטרנט? מהי התמכרות לאינטרנט?
ההשפעות השליליות של ההתמכרות, האם זה קורה רק לי?
איך מתגברים? שאלון ההתמכרות.
קרא עוד…

אימוני כוח - האם מומלץ?אימוני כוח – האם מומלץ?
מהם אימוני כוח? איך מתחילים? היתרונות באימוני כוח?
האם קיימים סיכונים? מהי תכנית האימונים המומלצת?
קרא עוד…
פעילות גופנית כפייתית
ולנו מודעים ליתרונות הרבים שבפעילות גופנית, ונראה שלאן שלא נפנה תמיד נשמע שעלינו להיות יותר פעילים. פעילות גופנית נכונה עושה לגוף ולנפש דברים מדהימים: היא מחזקת את הלב והשרירים, מפחיתה את כמות השומן בגוף, ומפחיתה את הסיכון למחלות רבות.
קרא עוד…