הילד לא אוכל ירקות

הילד לא אוכל ירקות

[ad#הילד לא אוכל ירקות]
הילד לא אוכל ירקותירקות ופירות הם מקור חשוב לויטמינים ומינרלים. עם זאת, הם אינם מגרים ומעוררי תיאבון לרוב האנשים, ובעיקר לילדים. מרבית ההורים משקיעים מאמצים רבים על מנת לשכנע את ילדיהם לאכול ירקות. לפניכם כמה רעיונות שיקלו על המאבק סביב אכילת הירקות:
להשתמש בירקות כמילוי
ירקות יכולים להיכלל בתבשילי קדירה. ירקות כמו גזר, עגבניות ופלפלים יכולים להיכלל בלזניה או ברוטב ספגטי. ירקות המעורבים עם מרכיבי מזון אחרים הם לרוב יותר מגרים לאכילה לעומת ירקות בלבד.

תחליפים
הורים רבים מנסים להחליף את הירקות והפירות בתוספי מזון. חשוב לזכור שתוספי מזון לעולם לא יוכלו להחליף את הדבר האמיתי. כמו כן, אם לא נותנים את תוספי המזון במינון המתאים הם אף עלולים להיות מסוכנים. אם הילד לא אוכל ירקות אך אוכל פירות – אין ממה לחשוש כי פירות מכילים גם הם את מרבית הויטמינים והמינרלים הדרושים. משמשים ואפרסקים לדוגמא מכילים יותר ויטמין A מגזר וירקות ירוקים. נמצא כי לילדים יש נטייה גדולה יותר לאכילת פירות – ואם זה המצב, אין כל סיבה לחשש מפני חסרים תזונתיים.

אותה גברת בשינוי אדרת..
ניתן לבחור מזונות שהילד אוהב ולכלול בהם ירקות. צ'יפס לדוגמא ניתן להכין מבטטות חתוכות במקום תפוחי אדמה, לקציצת הבשר אפשר להוסיף ירקות מגוררים ועוד.

מחית (פירה)
ניתן לרסק את הירקות למחית ולהוסיף אותה למזון, כך שהילד לא ירגיש שהוספו ירקות לתבשיל. אפשר להוסיף מחית של כרובית, גזר וקישוא למרקים.

עוגה
ניתן להכין עוגות מירקות (יש שפע של מתכונים ברשת) כמו עוגת גזר או עוגת קישואים.

שתפו את הילדים
אם אתם עורכים קניות שתפו אותם בבחירת הפירות והירקות. כמו כן, השתדלו לשתף אותם בהכנת הארוחה ובחיתוך הירקות.

שמשו להם דוגמה אישית
ילדים מטבעם מחקים את הוריהם – אם אינכם אוכלי ירקות, צפו שגם ילדיכם ינהג כמותכם.

התחילו בהגשת ירקות בגיל צעיר
הגישו ירקות כמה שיותר מוקדם – ההעדפה לטעמים מוטמעת כבר בגיל צעיר.

כמה ירקות מומלץ לילד לאכול?
ילדים עד גיל 6-5 מנות ליום
ילדים מעל גיל 7-6 מנות ליום.
מנה אחת של ירק:
100 גרם ירק חי
1 ספל ירק חי חתוך
1/2 ספל ירק מבושל
1/2ספל מיץ ירקות.

זכרו, אין ירק אחד שמכיל את כל הויטמינים והמינרלים ההכרחיים, לכן חשוב לגוון את צריכת הירקות ולצרוך ירקות מכל הסוגים והצבעים.

שתפו, עקבו אחרינו וסמנו לייק:
Follow by Email
WhatsApp