מים – השתייה המועדפת

מים – השתייה המועדפת

[ad#מים]

כל הצמחים והיצורים החיים זקוקים למים על מנת להתקיים.

אם גופך לא יקבל את כמות המים הדרושה שלו – הוא לא יתפקד כראוי.  יותר ממחצית גופך מורכב ממים, הגוף לא יכול לשרוד בלי אספקת מים מעבר לימים ספורים בלבד.  מדוע? מפני שלגוף יש משימות רבות לבצע ומים מהווים, ברוב המקרים, חלק בלתי נפרד ממשימות אלו. לדוגמא, הדם מכיל הרבה מים ותפקידו הוא בין השאר להעביר חמצן לכל חלקי הגוף.  ללא מים, תאי הדם ימותו והגוף יפסיק לפעול.

המים נמצאים גם בלימפה, נוזל שהוא חלק מן המערכת החיסונית שלך ועוזר לגוף במלחמתו במחלות ובזיהומים.  אתה גם זקוק למים לעיכול המזון ולהוצאת הפסולת.  אתה זקוק למים כדי להשתין, לנשום ולהזיע.
בנוסף לכל אלה, כל תא בגוף תלוי במים כדי לפעול.
כל משקה שאתה שותה מכיל מים.  עם זאת, שתיית מים וחלב היא השתייה המומלצת. ישנם מזונות רבים המכילים מים – פירות  לדוגמא (תפוז, תפוח, ענבים, תותים ועוד). גם ירקות מכילים כמות די גדולה של מים (עגבניות, מלפפונים, עלי סלרי ועוד).

כמה מים לשתות?
כיוון שמים הם כל כך חשובים לגוף אתה וודאי שואל כמה אני צריך לשתות?  התשובה היא שאין מידת קסם אחידה ונכונה לכולם.  ילדים אוהבים בדרך כלל לשתות משהו תוך כדי הארוחה וכמובן, לשתות כשהם מרגישים צמאים.  יחד עם זאת, בימים חמים או בימים בהם אתה מתאמן או משחק עליך לשתות יותר.
אם אתה הולך לאימון ספורט, משחק בחוץ, עובד בעבודה כלשהי חשוב להצטייד בבקבוק שתייה קטן ולשתות לפני, תוך כדי ואחרי האימון או המשחק.  אתה לא יכול להיות במיטבך אם תחשוב כל הזמן כמה צמא אתה מרגיש!
מצב שבו הגוף לא מקבל את כמות המים שהוא זקוק לה נקרא התייבשות.  במקרים חמורים של התייבשות אתה עלול לחלות.
בכל מקרה קח איתך בקבוק מים אם אתה מתכוון לשחק או להתאמן. המים לא רק מונעים התייבשות, הם גם מרעננים ואין בהם קלוריות!
לגוף יש מנגנון משלו המשתדל לשמור על כמות המים הרצויה בגוף.  אם יש לך יותר מידי מים בגוף – הגוף מפריש את עודף המים בשתן.  אם יש לך פחות מידי מים בגוף –  הגוף דואג לשמור את כמות המים שבתוכו.
תוכל לראות זאת לפי צבע השתן שלך – אם השתן הוא צהוב בהיר מאוד, סימן שהגוף מתפטר מעודף הנוזלים שלו.  אם השתן הוא בצבע צהוב כהה – סימן שהגוף זקוק לנוזלים וזה הזמן לשתות!

אתה יכול לעזור לגוף לתפקד בכך שתשתה מים כאשר אתה מרגיש צמא, תצטייד בבקבוק שתייה כאשר אתה יוצא לפעילות או למשחק, בעיקר בימים חמים.  אם תנהג כך, הגוף שלך יוכל לבצע את כל העבודות המדהימות שהוא עושה – ואתה תרגיש נפלא!

שתפו, עקבו אחרינו וסמנו לייק:
Follow by Email
WhatsApp