השמנת ילדים – השפעות שליליות בטווח הקצר

השמנת ילדים – השפעות שליליות בטווח הקצר

 

ילדים הסובלים מהשמנת-יתר מצויים בסיכון גבוה פי שניים לסבול מבעיות רפואיות, נפשיות והתפתחותיות,  בהשוואה לילדים בעלי משקל תקין. כך על פי מחקר שפורסם בירחון  Academic Pediatrics שיצא בחודש ינואר 2013.

במחקר נתחו את המידע הרפואי של 43,300 ילדים בגילאים 17-10. ניתוח המידע התמקד בקשר בין המשקל לבין 21 מדדים בשלוש קטגוריות עיקריות: רפואי, פסיכולוגי והפרעות ספציפיות.

תוצאות המחקר הראו כי בהשוואה לילדים בעלי משקל תקין, ילדים הסובלים מהשמנה נטו לסבול יותר סבלו מבעיות רפואיות, בעיות רגשיות והתנהגותיות, הפרעות קשב וריכוז (ADHD), דיכאונות, קשיים בלימודים, פיגור בהתפתחות, בעיות במפרקים, בשרירים ובעצמות, אסתמה ואלרגיות.

ד"ר ניל הלפון, שעמד בראש המחקר טוען שהחוקרים הופתעו מהמספר הרב של בעיות שנקשרו להשמנת ילדים. על ממצאי המחקר לעודד הורים, מורים ורופאים לסיכונים המידיים הקשורים להשמנת ילדים כך שיוכלו לפתח תכניות התערבות לשינוי המצב.

החוקרים במחקר זה מניחים כי ניתן לייחס את הגידול הדרמטי במספר הילדים הסובלים מהשמנה לשינויים חברתיים ופיזיים בסביבה בה הילדים חיים, לומדים ומשחקים. לטענתם, על המאמצים למניעת השמנה לקחת בחשבון את ההשפעות החברתיות והסביבתיות ובמקביל לאתר ולטפל בילדים הסובלים מהשמנה ומבעיות שונות הנלוות לה.

שתפו, עקבו אחרינו וסמנו לייק:
Follow by Email
WhatsApp