מזון למוח

מזון למוח

[ad#מזון למוח]

למרות שזה נשמע קצת מוזר בהתחלה – יש מזונות שגורמים לנו להיות מרוכזים וממקודים יותר וכך להצליח יותר בלימודים או בכל דבר אחר שדורש מאיתנו ריכוז וזיכרון.
לפניכם כמה טיפים לשיפור הארוחות שיעזרו לכם לספק גם "מזון למוח".

ארוחת בוקר
ארוחת הבוקר חשובה מאוד לילדים בגילאי בית הספר.  מחקרים רבים שנעשו בקרב ילדים הראו שאלו האוכלים ארוחת בוקר מצליחים יותר בלימודים ויש להם גם פחות בעיות התנהגותיות.
על ארוחת הבוקר המומלצת להכיל פחמימות מורכבות וחלבונים. הפחמימות המורכבות נספגות בגוף לאט וכך נותנות לגוף אנרגיה ומרץ לזמן ממושך יותר.
ביצים. הביצה מכילה רכיב תזונתי הקרוי כולין, זהו רכיב שנמצא בעיקר בביצים אך גם באגוזים, לכולין תפקיד חשוב ביצירת תאי הזיכרון במוח.  ככל שיש לך יותר תאי זיכרון יכולת הזיכרון שלך עולה.
חיטה מלאה. קורנפלקס מחיטה מלאה, דייסת שיבולת שועל או לחם מחיטה מלאה – כל אלה מכילים פחמימות מורכבות הנספגות באיטיות בגוף, כתוצאה מכך האנרגיה בגוף והרגשת השובע נמשכות זמן ארוך יותר. בנוסף לכך, חיטה מלאה גם עשירה בחומצה פולית ובוויטמינים מקבוצה B  שיש להם תפקיד חשוב ביצירת תאי הזיכרון במוח.
חלב ומוצריו. תוספת חלב או יוגורט לארוחת הבוקר. חלב ומוצרי חלב דלי שומן עשירים בחלבון, סידן וזרחן שלהם תפקיד חשוב בבניית העצם ובתפקודו התקין של הגוף. מלבד כל זאת, מחקרים אחרונים מצאו שהסידן במזון מונע גם השמנת יתר…
מומלץ להימנע בארוחת הבוקר מאכילת מזונות שתכולת הסוכר בהם היא גבוהה – אמנם מיד אחרי האכילה תרגיש מלא מרץ ואנרגיה – אך התחושה תחלוף אחרי זמן קצר ותתחלף בהרגשה של עייפות, דווקא בשעות בהן אתה זקוק לאנרגיה רבה!

ארוחת עשר
חיטה מלאה.  גם כאן, כמו בארוחת הבוקר, מומלץ לקחת לבית הספר כריך מחיטה מלאה.
פרי. למרות שפירות לא מועילים באופן ישיר לזיכרון וריכוז, הם מועילים מאוד במניעת עצירות…  פירות (בשילוב שתיה ופעילות גופנית) הם האמצעי הטוב ביותר למניעה של עצירות. לפעמים עצירות שנמשכת שעות רבות עלולה לפגוע ביכולת הלמידה והריכוז וכדי להימנע ממנה ככל שניתן, מומלץ לאכול פירות. הפירות עשירים בסיבים תזונתיים המשפרים את תפקוד מערכת העיכול והיציאות.

ארוחת צהריים
בשר בקר ועוף מכילים ברזל שנספג בצורה הטובה ביותר בגוף. אצל ילדים, גם מחסור קטן בברזל עלול לפגוע ביכולת החשיבה והריכוז. כמו כן, בשר מכיל אבץ שגם לו יש תפקיד חשוב בבניית תאי זיכרון במוח.

שתפו, עקבו אחרינו וסמנו לייק:
Follow by Email
WhatsApp